Koliko koledža i sveučilišta djeluje u D.C.-u?

Koliko koledža i sveučilišta djeluje u D.C.-u?

Sve veća prisutnost izvangradskih sveučilišta u Washingtonu naglašava ono što je bilo istinito kroz povijest DC-a: glavni grad nacije je uglavnom fakultetski grad.

Sveučilište Kalifornije otvorilo je ispostavu poznatu kao UCDC 2001. na Rhode Island Avenue blizu Scott Circlea. Sveučilište New York pokrenulo je svoj centar u Washingtonu 2012. na L Street NW. Sveučilište Arizona State postavilo je svoju zastavu prošle godine na ulicama 18th and I, nekoliko blokova od Bijele kuće.

Ova i druga sveučilišta utkala su se u krajolik centra Washingtona uz savezne agencije, lobističke tvrtke, think tankove, trgovačke skupine i veleposlanstva. Oni proširuju scenu visokog obrazovanja u gradu koji se već može pohvaliti snažnom mrežom domaćih kampusa.

Priča se nastavlja ispod oglasa

Posljednji primjer je kupnja zgrade Newseuma na adresi 555 Pennsylvania Ave od strane Sveučilišta Johns Hopkins. Prema dogovoru objavljenom 25. siječnja, nekoliko Hopkinsovih diplomskih programa preselit će se s Massachusetts Avenue na glavnu adresu u blizini trgovačkog centra.

John Cavanaugh, predsjednik i izvršni direktor Konzorcija sveučilišta Washington Metropolitan Area, nazvao je grad 'ogromnim magnetom za studente u svim vrstama područja'.

Washington je dugo bio na karti visokog obrazovanja. Mnoge škole plaćaju lobistima da prate federalnu potrošnju i regulaciju, a mnoštvo visokoškolskih skupina usredotočuje se na savezne odnose. No brojna sveučilišta izvan Distrikta također posjeduju nekretnine posvećene programima za studente.

Priča se nastavlja ispod oglasa

NYU vijori svoj ljubičasto-bijeli banner na adresi 1307 L St. NW u zgradi s krevetima za 119 studenata, te s osam učionica i dvoranom od 121 sjedalo. Rukovoditelji dolaze vikendom na magistarski program poslovne administracije. Ostali studenti NYU rotiraju kroz stambene prostore tijekom cijele godine. Michael Ulrich, direktor centra NYU, rekao je da je privlačnost Washingtona očita. “To je tako sjajno mjesto za studente koji imaju praksu”, rekao je.

College of William & Mary vodi akademski centar u blizini Dupont Circlea više od desetljeća. Adam Anthony, izvršni direktor, rekao je da oko 300 preddiplomaca godišnje dolazi u centar iz glavnog kampusa javnog sveučilišta u Williamsburgu, Va. Anthony je rekao da centar također privlači profesore koji žele razviti istraživačke kontakte u područjima od društvenih do humanističkih znanosti, “ veliki ždrijeb za njih”, rekao je. Programi nisu usmjereni samo na vladu. Ovaj semestar profesor glazbe William & Mary predaje o Washingtonu i umjetnosti.

Država Arizona dala je dirljivu izjavu kada je otvorila centar na osam katova u blizini Bijele kuće u kojem se održavaju programi iz novinarstva, međunarodnog vodstva, prava i drugih područja. “Jedno mjesto na kojem morate biti da biste vodili razgovor, razmišljali o novim idejama i okupljali sve je Washington”, rekao je predsjednik sveučilišta Michael M. Crow u ožujku, “jer su svi tamo odasvud, iz cijelog Uniteda Države i u cijelom svijetu.”

Zgrada UCDC-a jedno je od većih sveučilišnih centara u gradu. Visok jedanaest katova, ima oko 275 kreveta za gostujuće studente, kao i učionice i prostore za sastanke. Ondje je smješteno oko 200 studenata UC-a iz svih devet preddiplomskih kampusa. Deseci drugih dolaze u centar iz škola, uključujući sveučilišta Michigan, Notre Dame i San Francisco.

Druge škole sa zgradama ili uredima u Washingtonu posvećene studentima i akademskim programima, prema popisu koji je Ulrich s NYU podijelio s The Washington Post, uključuju Boston, Brigham Young, Carnegie Mellon, Cornell, Florida International, Marquette, Michigan State, Ohio State, Pepperdine, Stanford, Syracuse i Texas A&M sveučilišta, kao i Državno sveučilište New York u Brockportu i sveučilišta Georgia i Wisconsin.

Reklamna priča se nastavlja ispod oglasa

Popis nije sveobuhvatan. Deseci drugih škola nude programe stažiranja i druge akademske inicijative u Washingtonu. To ne računajući glavna sveučilišta u predgrađima poput Sveučilišta Maryland u College Parku i Sveučilišta George Mason u Sjevernoj Virginiji.

Nekoliko sveučilišta ima sjedište u Distriktu, uključujući jedno staro koliko i sam grad. Isusovci su 1789. osigurali zemljište za koledž u Georgetownu, godinu dana prije nego što je stvoren Distrikt Columbia. Nastava je započela 1792. na sveučilištu Georgetown.

U 19. stoljeću nastalo je još nekoliko fakulteta. Kongres je 1821. dodijelio povelju Columbian Collegeu, kasnije preimenovanom u Sveučilište George Washington. (Danas je GWU najveće sveučilište u gradu, s više od 27.000 studenata.)

Priča se nastavlja ispod oglasa

Škola danas poznata kao Sveučilište Gallaudet, za gluhe i nagluhe, osnovana je 1864. Zatim je došlo povijesno crnačko Sveučilište Howard 1867., Katoličko sveučilište 1887., Američko sveučilište 1893. i Trinity College za žene (sada Sveučilište Trinity Washington) godine 1897.

Javno sveučilište District of Columbia pokrenuto je 1976.-1977. spajanjem triju škola: D.C. Teachers College, Federal City College i Washington Technical Institute. Učiteljski koledž, zauzvrat, vuče korijene iz škole za afroameričke djevojke i mlade žene osnovane 1851.

Sveučilište nacionalne obrane koje financira federalna jedinica, s diplomskim programima iz nacionalne sigurnosti, nalazi se u jugozapadnom Washingtonu u Fort McNairu. Sveučilište Strayer među najvećim je profitnim edukatorima u gradu. Teološko sjemenište Wesley, povezano s Ujedinjenom metodističkom crkvom, nudi diplomske diplome iz božanstva, službe i teoloških studija u kampusu u sjeverozapadnom Washingtonu.

Evo osam istaknutih sveučilišta DC s ukupnim brojem upisa za studente dodiplomskih i poslijediplomskih studija za 2017.:

ŠkolaPreddiplomciDiplomirani studentiUkupno (2017.)
Američko sveučilište8,1235,73513,858
Katoličko sveučilište3,3152,7086.023
Sveučilište Gallaudet1,1294491,578
Sveučilište George Washington11.99915,97427,973
Sveučilište Georgetown7,46311,54219,005
Sveučilište Howard6,3543,0389,392
Sveučilište Trinity Washington1,5344301,964
Sveučilište District of Columbia3,8596704,529

(Izvor: Integrirani sustav podataka za poslijesekundarno obrazovanje)